HAKKIMIZDA | GAZİANTEP OSTİN BAKLAVACISI

HAKKIMIZDA

Anasayfa  >>  HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

1980 Yılında Kilis’te başlayan baklava serüvenimizi gelişen Dünya ve kalite standartlarıyla beraber, 1990 yılında İstanbul’a taşıdık. Bizimle birlikte yürüyen ve ustalaşan yeni kuşaklarımıza, OSTİN çatısı altında siz değerli İstanbullulara kaliteli ve damak tadınıza uygun baklavayı sunabilmek üzere, 2012 yılında merkez Kartal, Çekmeköy ve Yenidoğan şubelerimizle hizmet vermeye başladık. Siz Değerli Dostlarımızdan gelen talepler doğrultusunda 2016 yılı Mart ayı içerisinde Ümraniye Çakmak yine 2017 yılı Ekim ayı içerisinde Ümraniye Merkez şubelerimiz hizmetinize girmiştir.  


OSTİN ismi nereden geliyor?

Tüm şubelerden sorumlu ve yetkili kişi olan iki ortağın İSİMLERİNİN birleşmesinden geliyor. Taklitçi olmadığımız için OSTİN Baklavaları marka haline geldi. Hedefimiz insanların güvenini kazanmaktı ve onuda başardık.


VİZYONUMUZ-MİSYONUMUZ

Firmamız Baklava üretimi yapmakta olup, kalite ve gıda politikamız olarak tüm çalışanlarımız ile aşağıdakileri kendimize ilke edinmiş bulunmaktayız. Müşterilerimizin taleplerini istenilen kalitede ve sürede karşılamak.. Tüm alanlarda hijyenik üretim gerçekleştirmek. Çalışanların sürekli eğitimlerini sağlamaktır. 

Müşterilerimize karşı özverili olmak süretiyle müşteri memnuniyetine ön planda tutmak ve firmamıza duyulan güveni muhafıza etmektir.

Baklavacı OSTİN “KALİTEYİ NİTELİKLİ İNSANLAR ÜRETİR” sloganı ile sadece konusunda en büyük veya en iyi üreten kuruluş olma isteğinin yanı sıra daima gerçek Gaziantep Baklavasının tarihine saygı duyarak sizlere üretip sunmaktadır. 

OSTİN Baklava için Baklava bir sanat gerektirir. Bir şairin bir şiir yazması gibi özenle ve halı dokur gibi tek tek her bir parçanın aynı kalitede olması prensibi esaslarına dayanmaktadır. 

OSTİN Baklava ürettiği ürünlerin lezzetli, hafif, hijyenik ve en önemlisi gerçek Gaziantep Baklavası olma niteliğinde ısrarlı ve iddiacıdır… 

Bizler OSTİN Baklava ailesi olarak sizlere titizlikle gerçek Gaziantep Baklavasını üretmekten ve sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.. Sizleri sadece müşterilerimiz olarak değil dostlarımız olarak da OSTİN Baklavasını tatmanız için bekliyoruz.


 İSLAM’DA TİCARET

Yemek, içmek ve barınmak bütün canlıların ihtiyacıdır. Allah (Celle Celalühü) insana, beşeri ihtiyaçlarını temin etmesi için izin vermiş ve bunu iki şarta bağlamıştır;

1- Allah’ın hükmüne riayet etmek, 

2- Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) efendimizin gösterdiği ölçüye dikkat etmek.

Bu iki şarta uymak kaydıyla yemek, içmek, giyinmek, evlenmek, ev almak, ticaret yapmak vb. faaliyetlerine izin verilmiştir. Doğru sözlü işinde güvenilir olan tacir; Kıyamet günü peygamberler, sıddıklar (veliler) ve şehitlerle beraber olacaktır. İslam dini, dünyaya güzel ahlak ve doğru muamele ile yayılmıştır. İslamiyet kalelerden önce kalpleri fethetmiştir. Dürüstlüğün sergileneceği yerler sadece camiler ile sınırlı kalmayıp, insanlığın yaşadığı her yer olmalıdır. 

Sevgili peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in öğrettiği huzur dolu yaşam tarzını önce kendi hayatımıza tatbik edersek, ticaretimizin ve alışverişimiz ile insanlara örnek davranışta bulunmuş oluruz. Bu hususta sevgili Allah’ımız şöyle buyurmaktadır; “Bir kısım erler ki; ne ticaret, nede alışveriş onları Allah’ı anmaktan namazı dosdoğru kılmaktan ve zekatı vermekten alıkoyamaz.” (Nur:37)

Kurucular

HOME
~ Osman Akyol ~ Yönetici
HOME
~ Hayrettin Topal ~ Yönetici

Subelerimiz